Jak zarabiać pieniądze przy pomocy facebooka?

W dzisiejszych czasach prawie każdy z nas posiada konto na facebooku. Zwykle jest ono używane w celach rozrywkowych. Chętnie dzielimy się zdjęciami i filmami ze znajomymi, rozmawiamy na chacie lub video, komentujemy i lajkujemy ich posty. Niewiele osób wie, że przy pomocy facebooka można zarobić realne pieniądze. Wysokość zarobków zależy od grupy odbiorców. Im więcej mamy znajomych, którzy chętnie przeglądają nasze posty, tym większa szansa na duże pieniądze.

Kilka sposobów na zarabianie przy pomocy facebooka

1. Promowanie własnej strony

Jeśli mamy założoną własną stronę internetową lub blog, to spokojnie możemy użyć facebooka do jej rozreklamowania. Jeśli nie, to warto takową założyć. Można ją postawić na darmowym serwisie np. Bloggerze. Treści umieszczane na stronie reklamujemy na facebooku, co zwiększy grono odbiorców i potencjalny zarobek.

2. Marketing partnerski

Kolejny sposób na zarobek, to zapisanie się do jakiegoś programu partnerskiego i reklamowanie produktów na FB. Warto, by w takim przypadku strona facebookowa traktowała o specyficznych, ukierunkowanych tematach. Reklamując taki produkt należy być szczerym wobec swoich znajomych i podać zarówno wady jak i zalety sprzedawanego towaru.

3. Zarabianie na reklamach

Najbardziej popularne banery do zarabiania to oczywiście Google AdWords. Takie banery możemy umieścić na swojej witrynie internetowej. Nie można ich umieszczać w postach facebookowych.

Sposobów na zarabianie na facebooku jest więcej. Możemy przykładowo reklamować inne witryny, zostać influencerem lub sprzedawać własne produkty.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*