Opisy receptą na sukces na instagramie

sukces instagram

Wielu z nas zastanawia się od czasu do czasu czym właściwie wyróżniają się najpopularniejsze profile na Instagramie? Oczywiście, wiele profili zawdzięcza swoją popularność działalności jego twórcy poza siecią. Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski w końcu nie są znani dzięki temu co prezentują w sieci na Instagramie. Jednak zerkając na top 3 youtuberów w Polsce czy ogólnie na top 3 influencerów w Polsce dochodzimy do wniosku, że sukces w tej materii można osiągnąć zaczynając właściwie od zera. Jak w takim razie tego dokonać? Czy istnieje jakiś sposób albo recepta, która może wspomóc nasze wysiłki?

Instagram – zdobywanie odbiorców

Zdobycie obserwujących na Instagramie to jeszcze nie wszystko. Należy wrzucać ciekawe zdjęcia, robić to regularnie i… bez przesady. Nie zarzucajmy naszych fanów miliardem zdjęć jednego dnia. Znudzeni, uciekną z naszego profilu tam, gdzie będą mogli w spokoju delektować się fantastyczną i piękną treścią. Ślicznych, ciekawie i kreatywnie zrobionych zdjęć w sieci jest mnóstwo. Nawet jeżeli mamy doskonały content, warto się wspomóc, aby przebić się z nim do szerokiego grona odbiorców. Co nam może w tym pomóc? Otóż to! Świetny, trafny, zabawny… opis! Jak go stworzyć?

Opisy zdjęć na Instagramie

Trafny tekst pod zdjęciem bezpośrednio przekłada się na zaangażowanie, czyli polubienia i komentarze oraz zdobywanie nowych obserwatorów. Dobry podpis powinien wykorzystywać zgrabnie dobrane hashtagi. Nie przesadzajmy z ich ilością! Od Twojej decyzji i rozeznania grupy do której chcesz dotrzeć, będzie zależeć jak finalnie powinien wyglądać opis zdjęcia. Długie treści mogą przyciągnąć internautów spragnionych zabawy ze słowem, którzy ciekawią się historią jaka się kryje za przedstawionym przez Ciebie zdjęciem. Jednakże, w zależności od tego do jakiego grona fanów przemawiasz, długi i zawiły tekścik może znudzić i zniechęcić. Warto rozważyć krótkie opisy w formie fraszek.
Kolejnym skutecznym rozwiązaniem jest stworzenie podpisu, który będzie prowokował do nawiązania dyskusji. Zadaj pytanie, poproś o opinię. A może przedstawione zdjęcie zostało zrobione w tak dynamicznym momencie, że warto pokusić się o zapytanie followersów co i dlaczego wydarzyło się na zdjęciu? Są to bardzo skuteczne sposoby, by nawiązać interakcję z Twoimi obserwatorami.
Ponadto, powinieneś sobie zadać pytanie do kogo chcesz przemówić. W jakiej grupie wiekowej chcesz działać? Czy chcesz przemawiać do określonej płci? Czy są to mieszkańcy miasta czy wsi? Czym się interesują? Jakie filmy oglądają? Czy czytają książki? Każdy może stworzyć listę swoich pytań w zależności od tego w jakim obszarze postanowił się poruszać.
Należy również pamiętać o estetyce. Opis z błędami ortograficznymi i interpunkcyjnymi czy logicznymi będzie zniechęcał potencjalnych odbiorców i utrudniał zrozumienie tego, co chcesz przekazać. Pamiętaj, że Instagram umożliwia edycję, więc nie bój się z tego korzystać

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*