Statystyki na insta – moda czy must-have?

mamaniesama

Topka influencerów w Polsce osiąga niebywałe sukcesy. Potrafią za jeden, zgrabny post zgarnąć ciężarówkę pieniędzy. Czy jest to zarezerwowane tylko dla piłkarzy, aktorów, gitarzystów i WAGs? Niekoniecznie. W top 3 youtuberów w Polsce w lipcu 2020 znalazły się aż dwie osoby, które stały się znane głównie dzięki swojej aktywności w sieci. Szczerze mówiąc, osobiście sama nie rozumiałam fenomenu tych wszystkich statystyk. Wiedziałam, że młodzież się tym jara. Jednak niedługo po tym, jak zabrnęłam w temat trochę dalej – zrozumiałam, że za tymi statystykami stoją wielkie sukcesy osób oraz marek. I nie dziwię się.

Lajki i obserwujący – po co influencer tak ich potrzebuje?

Lajki są wirtualnym wyznacznikiem jakości danego twórcy. Jeżeli nie dostajesz lajków, to znaczy że nie istniejesz. Dostaję lajki, więc jestem – jak powiedział jeden bardzo mądry filozof. Masz do wyboru dwie opcje. Siedzisz, oglądasz najpopularniejsze profile na instagramie i płaczesz. Łapiesz świetne pomysły pod prysznicem i jesteś z nich dumny. Albo… ogarniasz jak działają algorytmy na Inście i Tubie, a potem działasz tak, by je zaprząc do przyciągnięcia internautów na Twój kanał albo stronkę.

Jak zdobyć obserwujących?

Istnieje wiele świetnych i sprawdzonych rozwiązań, które pomogą Ci w krótkim czasie zdobyć dużą ilość obserwatorów, co zaowocuje lawinowym wzrostem zainteresowania treściami tworzonymi przez Ciebie. Przypomnijmy:  Najważniejsze, to dobrze zrozumieć rodzaj oferowanej usługi. Wiele praktyk jest zakazanych i w przypadku wykrycia mogą wiązać się z konsekwencjami ze strony administratorów serwisów. Masowe otrzymywanie lajków od botów może skutkować czasowym zablokowaniem konta lub nawet jego usunięciem. Dlatego należy korzystać z serwisów, które wiedzą jak należy postępować w tej delikatnej materii. Dobrze wybrana platforma zapewni skuteczną realizację usługi, co pozwoli dotrzeć do masowego odbiorcy.
Kupowanie instagram like nie jest specjalnie trudne. Profesjonalne serwisy, które świadczą tego typu usługi proponują wiele różnych form płatności. Co ważne, lajki pochodzą z realnie istniejących kont od rzeczywistych użytkowników. Inaczej, cały proces nie miałby większego sensu. Ty decydujesz jak podzielić lajki pomiędzy treści, które zamieszczasz. Nie ryzykuj, nie kupuj lajków z niepewnych źródeł. Nieuczciwi sprzedawcy mogą nawet wciągnąć Cię na listę subskrybentów płatnych SMS, oczywiście nie oferując nic w zamian.

Czy to wszystko?

Oczywiście, że nie. U podstaw leży z pewnością dobry, rzetelny content. Zamieszczaj świetne zdjęcia, proponuj zabawne lub edukacyjne filmiki, a wraz lajkami i zwiększonymi zainteresowaniem, przyjdzie całe grono oddanych fanów nie mogących się doczekać na kolejną odsłonę kreacji Twojej wyobraźni. Samo umieszczanie treści w sieci również podlega pewnym zasadom, które pozwalają uzyskać jak najlepsze efekty. Nie zarzucaj swoich fanów toną treści w przeciągu jednego dnia, lecz nie pozwól im też zbyt długo czekać na ruch na Twojej stronce czy kanale. Nawiasem mówiąc, to też jest analizowane przez algorytmy i ma wpływ jak mocno Twój kanał będzie promowany. A Wy? Co myślicie? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*